MORO PM60A vs Battioni MEC 5000 vs Jurop PN58 D: який насос краще для цистерни 6 м³

MORO PM60A vs Battioni MEC 5000 vs Jurop PN58 D: який насос краще для цистерни 6 м³
PM60A, MEC 5000 чи Jurop PN58 D для бочки 6 м³ — чесне порівняння продуктивності, вакууму та ресурсу

Рис. 1. Три насоси близького класу: головна різниця не тільки у м³/год, а й у допустимому постійному вакуумі.
1. Чому саме ці три насоси логічно порівнювати
Для цистерни близько 6 м³ на українському ринку часто зустрічаються три логічні варіанти: Battioni Pagani MEC 5000, Jurop PN58 D та MORO PM60A. Це не абсолютні “аналоги 1:1”, але вони працюють у близькому сегменті асенізаційної техніки й часто потрапляють в один короткий список під час заміни старого насоса або комплектації нової машини.
Головний принцип цієї статті: ми не намагаємося довести, що один бренд “поганий”. MEC і Jurop — відомі італійські насоси з великим парком техніки. Завдання — показати, що клієнт реально отримує за свої гроші і в яких умовах різниця характеристик починає працювати на практиці.
2. Чесна таблиця характеристик
|
Параметр |
Battioni MEC 5000 |
Jurop PN58 D |
MORO PM60A |
|
Free-air flow, каталог |
369 м³/год |
390 м³/год |
432 м³/год |
|
Різниця до PM60A |
PM60A +17,1% |
PM60A +10,8% |
база |
|
Maximum vacuum |
94% |
92% |
95% |
|
Continuous duty vacuum |
60% |
60% |
80% |
|
Термостійкі лопатки |
Long Life — опція |
Special heat-resistant — опція |
Special: Kevlar |
|
Термостійкі ущільнення |
залежить від виконання |
залежить від виконання |
Special: Viton |
|
Типове застосування |
класична асенізація |
класична асенізація |
асенізація + більший робочий запас |
Джерела: офіційні datasheet Battioni Pagani MEC, Jurop PN та MORO AIR. Каталожні free-air значення у різних виробників не обов’язково зняті при однакових rpm, тому вони показують клас продуктивності, але не є прямою обіцянкою однакового часу наповнення.
3. 432 vs 390 vs 369 м³/год: MORO швидший на 17%?
За каталогом — PM60A має найбільший free-air flow: 432 м³/год проти 390 у PN58 D та 369 у MEC 5000. Це +10,8% до Jurop і +17,1% до MEC.
Але чесне порівняння на цьому не закінчується. Jurop для PN58 D наводить максимальні 1300 об/хв, у MEC версії P/D/H допускають до 1400 об/хв, тоді як MORO для AP/AD вказує робочу передачу 1000–1100 об/хв. Тому “432 проти 369” не слід перетворювати на обіцянку, що бочка завжди наповниться рівно на 17% швидше.
Правильний висновок: PM60A знаходиться у верхній частині цього класу за повітряною продуктивністю. Для точного розрахунку конкретної машини AST Group додатково дивиться реальні rpm, діаметр і довжину лінії, висоту всмоктування та втрати в арматурі.
4. Найбільша технічна різниця — 80% проти 60% постійного вакууму
На картці товару легко побачити 92–95% maximum vacuum і вирішити, що всі насоси майже однакові. Для щоденної роботи важливіше інше: який вакуум виробник допускає як continuous duty.
· Battioni MEC 5000: 60% max continuous vacuum.
· Jurop PN58 D: 60% continuous vacuum.
· MORO PM60A AIR: 80% continuous duty vacuum.
60 → 80% — це не “20% більше швидкості”. За перепадом тиску це приблизно 0,61 bar проти 0,81 bar біля рівня моря, тобто приблизно +33% доступного Δp. Цей додатковий перепад не обов’язково робить машину швидшою на рівній короткій трасі, але він дає запас на висоту та втрати системи.
Рис. 2. Чому 80% continuous особливо важливі, коли значна частина вакууму вже витрачена на підйом рідини.
5. Де цей запас відчувається у реальній роботі
Для 6-м³ цистерни з глибиною 2–3 м і коротким чистим рукавом усі три насоси можуть нормально виконувати задачу. У таких умовах купувати дорожче обладнання тільки заради цифри 80% не завжди раціонально.
Різниця починає проявлятися, коли система поступово “з’їдає” вакуум:
· глибина відкачування 4–5 м і більше;
· рукав 10–20 м, кілька поворотів або недостатній діаметр;
· густіші стоки, піна, мул та нестабільний приплив повітря;
· повітряний фільтр уже частково забруднений;
· лопатки зношені й внутрішні перетікання зросли;
· машина працює багато циклів улітку, а паузи між ними короткі.
Важливе застереження: більший вакуумний запас не є дозволом працювати із забитим фільтром або зношеними лопатками. PM60A може довше залишатися у робочій зоні при зростанні опору, але несправність все одно треба усунути.
6. Що з лопатками та температурним запасом
Усі три насоси мають варіанти для важчої роботи, але реалізовані вони по-різному. Battioni пропонує Long Life heat-resistant vanes як опцію для MEC. Jurop для PN також прямо вказує special heat-resistant vanes на замовлення. У MORO доцільно розділяти Standard та Special.
PM60A Standard
Базова комплектація для стандартної асенізаційної роботи. Її головна перевага перед класичними MEC/PN вже є у самій архітектурі робочого режиму: 80% continuous vacuum і вищий паспортний free-air flow.
PM60A Special
У комплектації, яку AST Group пропонує як Special, додаються Kevlar-лопатки та Viton-ущільнення / високотемпературний пакет. Це не збільшує паспортні м³/год, але дає кращий запас по матеріалах для спеки, повторних циклів і важчої експлуатації.
Ключове: не треба писати, що PM60A Standard “дорівнює MEC Long Life” за матеріалом лопаток — це різні конструкції та матеріали. Коректніше: навіть Standard має сильніші заявлені характеристики по continuous vacuum, а Special додає ще один рівень теплового запасу.
7. Ціна в Україні: чи справді MORO “лише трохи дорожчий”?
|
Варіант |
Ціна в Україні / джерело |
Орієнтир у € |
Коментар |
|
Battioni MEC 5000, Україна |
87 920 грн з ПДВ |
≈1 748 € |
реальна ціна одного з постачальників станом на 07.10.2026; перед замовленням звіряти комплектацію |
|
Jurop PN58 D, Україна |
78 000 грн, з ПДВ |
≈1 551 € |
найнижча знайдена відкрита пропозиція |
|
Jurop PN58, Україна |
від 90 230 грн |
≈1 794 € |
друга відкрита ринкова пропозиція |
|
MORO PM60A Standard |
ціна AST Group |
1 790 € з ПДВ |
≈ +42 € / +2,4% до MEC 5000 |
|
MORO PM60A Special |
ціна AST Group |
1 915 € з ПДВ |
≈ +167 € / +9,5% до MEC; +125 € / +7,0% до Standard |
На цьому фоні MORO PM60A Standard за 1 790 € з ПДВ дорожчий лише приблизно на 42 € або на 2,4%. PM60A Special за 1 915 € — приблизно на 167 € або на 9,5% дорожчий за MEC 5000. Тобто саме для цієї реальної пропозиції теза «за MORO треба доплатити зовсім небагато» вже підтверджується цифрами.
По Jurop PN58 D розкид більший: знайдені українські пропозиції дають орієнтир приблизно 1 551–1 794 €. Тому PM60A Standard може бути приблизно на 15% дорожчим за найдешевшу знайдену PN58 D, але фактично знаходиться в паритеті з дорожчою пропозицією PN58. У підсумку MEC 5000, верхня пропозиція PN58 і PM60A Standard можуть потрапляти майже в один бюджет покупки.
Ціновий висновок треба читати разом із технікою: різниця +2,4% у ціні PM60A Standard проти цього MEC 5000 не означає «+2,4% кращий насос». За заявленими характеристиками PM60A має +17,1% каталожного free-air flow і 80% continuous duty vacuum проти 60% у MEC. Це не гарантує +17% швидкості наповнення або +33% ресурсу, але дає два реальні технічні резерви — більший повітряний потік і більший допустимий робочий вакуум. Ціни актуальні для наведених пропозицій; перед покупкою треба звіряти комплектацію та актуальний рахунок.
Рис. 3. За реальною ціною MEC 5000 87 920 грн з ПДВ PM60A Standard дорожчий лише приблизно на 2,4%, а PM60A Special — приблизно на 9,5%.
8. Що клієнт реально отримує за додаткове євро
Не варто вигадувати “+30% надійності” — такого порівняльного MTBF-дослідження у нас немає. Натомість є конкретні вимірювані речі:
· PM60A Standard vs MEC 5000: ціна приблизно +2,4% за наведеною реальною пропозицією, а каталожний free-air flow +17,1%;
· PM60A Special vs MEC 5000: ціна приблизно +9,5%; при цьому зберігаються 432 м³/год і 80% continuous, а комплектація додає Kevlar + Viton / high-temperature package;
· PM60A vs Jurop PN58 D: +10,8% по каталожному free-air flow; за ціною — від приблизно +15% до фактичного паритету залежно від конкретної пропозиції PN58;
· 80% vs 60% continuous vacuum: приблизно +33% доступного перепаду тиску; це запас на висоту та втрати, а не +33% швидкості чи ресурсу;
· перехід PM60A Standard → Special коштує лише +125 € (+7,0%) і додає термостійкі матеріали для важчих режимів.
Тому саме проти цієї реальної ціни MEC 5000 формулювання «доплатити трохи й отримати помітно більший технічний запас» є коректним: PM60A Standard дорожчий приблизно на 2,4%, але має два вимірювані резерви — +17,1% каталожного free-air і 80% continuous замість 60%. PM60A Special дорожчий від MEC приблизно на 9,5% і додатково дає Kevlar + Viton. Це не вигадані відсотки надійності: переваги треба описувати саме через перевірені характеристики.
9. Коли дешевший MEC 5000 або PN58 D — абсолютно нормальний вибір
Чесне порівняння повинно показати не тільки переваги MORO. Є задачі, де додатковий запас просто не використовується.
· цистерна 4–6 м³;
· глибина переважно до 2–3 м;
· короткий рукав і невелика кількість поворотів;
· рідкі стоки без великої кількості мулу;
· короткі цикли з нормальними паузами;
· клієнт уже має сервіс, запчастини й досвід саме з MEC або Jurop.
У такому сценарії MEC 5000 або PN58 D можуть роками виконувати задачу, і переплачувати лише за “запас на папері” не обов’язково.
10. Коли PM60A стає більш раціональною покупкою
· регулярна глибина 4–5 м і більше;
· рукав 10–20 м або складніша траса;
· іноді фільтр швидко забруднюється і опір лінії росте між ТО;
· машина працює часто, влітку і з короткими паузами;
· клієнт хоче запас на майбутню модернізацію або важчі замовлення;
· ціна PM60A близька до конкретної пропозиції Jurop/MEC: у наведеному прикладі Standard лише ≈2,4% дорожчий за MEC 5000.
Рис. 4. Найкращий вибір визначається режимом роботи, а не логотипом на корпусі.
11. Не забувайте: рукав, фільтр і лопатки можуть “з’їсти” перевагу будь-якого насоса
Навіть PM60A з 80% continuous не покаже свої можливості, якщо система зібрана неправильно. Насос створює перепад тиску, але реальна машина витрачає його на висоту та опір усієї траси.
· довгий або надто вузький рукав збільшує гідравлічні втрати;
· забруднений повітряний фільтр збільшує опір вакуумної лінії;
· зношені лопатки збільшують внутрішні перетікання і знижують фактичну продуктивність;
· негерметичні з’єднання змушують насос відкачувати атмосферне повітря замість цистерни;
· неправильний primary/secondary shut-off або вузька арматура може стати “дроселем” системи.
12. Підсумкова рекомендація для 6 м³
|
Сценарій |
MEC 5000 |
Jurop PN58 D |
MORO PM60A |
|
Проста стандартна робота |
✓ достатньо |
✓ достатньо |
✓ із запасом |
|
Глибина 4–5 м |
запас менший |
запас менший |
✓ сильніший запас |
|
Довший рукав / вищий опір |
контролювати втрати |
контролювати втрати |
✓ 80% continuous допомагає |
|
Покупка з мінімальним бюджетом |
часто логічно |
залежить від пропозиції |
не завжди найдешевше |
|
Ціна близька до MEC / PN58 |
87 920 грн ≈ 1 748 € |
≈1 551–1 794 € |
✓ Standard лише ≈+2,4% до MEC; дуже сильне співвідношення можливостей/ціни |
|
Інтенсивніша робота / спека |
Long Life — опція |
heat-resistant — опція |
Special: Kevlar + Viton |
Висновок AST Group: для легкої 6-м³ машини MEC 5000 і PN58 D залишаються нормальними робочими рішеннями. Але при реальній ціні MEC 5000 87 920 грн з ПДВ PM60A Standard за 1 790 € коштує лише приблизно на 2,4% дорожче. За цю невелику різницю клієнт отримує найбільший каталожний free-air у цій трійці та 80% continuous vacuum проти 60% у MEC/PN. PM60A Special коштує приблизно на 9,5% дорожче за MEC і додає Kevlar + Viton / високотемпературний пакет. Тому в цьому конкретному ціновому сценарії «дорожче» справді перетворюється на купівлю непропорційно більшого технічного запасу, але без перебільшень щодо швидкості чи ресурсу.
13. Короткі відповіді
PM60A буде на 17% швидше наповнювати бочку, ніж MEC 5000?
Не обов’язково. +17,1% — різниця каталогового free-air flow. Реальний цикл залежить від rpm, рукава, висоти, арматури, герметичності та стоків.
80% continuous означає, що MORO на 20% сильніший?
Ні. За перепадом тиску 0,8 проти 0,6 — це приблизно +33%, але не +33% швидкості. Головний ефект — більший запас на висоту й втрати.
Чи поганий MEC 5000 через 60% continuous?
Ні. Для короткого рукава і невеликої глибини 60% може бути більш ніж достатньо. Це дуже поширена й перевірена серія.
Чим PN58 D відрізняється від MEC 5000?
Jurop має трохи більший каталоговий free-air — 390 проти 369 м³/год — але обидві моделі мають 60% continuous vacuum.
PM60A Standard чи Special?
Для стандартної роботи — Standard. Для спеки, частих циклів і бажання мати більший тепловий запас — Special; доплата за наведеними цінами близько 7%.
14. Корисні матеріали AST Group
· MORO PM60A — сторінка товару
· 80% постійного вакууму MORO: що це реально дає
· Аналоги Jurop, Battioni Pagani, MEC серед насосів MORO Kaiser
· Комплект вакуумної лінії для асенізаторської машини
· PM60A замість КО-503 / КО-510 / Jurop / MEC — коли модернізація окупається
· Лопатки MORO Kaiser — коли міняти і як зрозуміти знос
· Оригінальні Kevlar-лопатки PM60A
15. Джерела та перевірка технічних даних
1. MORO Kaiser — AIR vane pump
2. Jurop — PN Series product page
3. Jurop — PN Technical Data Sheet Rev.07
4. Battioni Pagani — MEC product page
5. Battioni Pagani — MEC 1000–8000 datasheet
6. Jurop PN58 D — відкрита ціна в Україні з ПДВ
7. Jurop PN58 — друга відкрита ціна в Україні
8. MEC 5000 — реальна ціна одного з українських постачальників: 87 920 грн з ПДВ станом на 07.10.2026 (дані AST Group; перед замовленням звіряти комплектацію та актуальний рахунок)
MORO PM110W vs Battioni Pagani BALLAST 13500 / 16500: що краще для цистерни 12–16 м³ та інтенсивної роботиBALLAST 13500/16500 і MORO PM110W працюють у важкому класі вакуумних машин, але роблять ставку на різні інженерні рішення. BALLAST використовує автоматичне повітряне інжекційне охолодження і Long Life лопатки; PM110W — повноцінний рідинний контур WATER, 80% постійного вакууму, Viton та термостійкі лопатки. Розбираємо, що це означає для 12–16 м³, довгих циклів і великої обв’язки.Полная версия статьи
MORO PM70A vs Battioni Pagani BALLAST 9000: який насос краще для цистерни 6–8 м³MORO PM70A і BALLAST 9000 майже збігаються за паспортним класом подачі, але побудовані навколо різних пріоритетів. PM70A дає 80% допустимого постійного вакууму проти 70% у BALLAST, а BALLAST штатно має air-injection cooling, Long Life лопатки та CPS. Розбираємо, який із цих плюсів важливіший саме для 6–8 м³.Полная версия статьи
